O výuce sebeobrany

Tréninky pro dospělé

Spousta lidí se domnívá, že pokud nemají perfektní kondičku, nejsou atleti a nemají zkušenosti s bojovými sporty a uměním, že to není nic pro ně. Naopak. Tréninky sebeobrany jsou přizpůsobeny pro všechny. To znamená, že učit se bránit mohou všechny osoby bez rozdílu věku, váhy a výšky, a bez předchozích zkušeností s bojovými sporty a uměním. Bereme ohled na citlivé osoby a osoby, které se staly obětí agresora. Přidejte se k nám do přátelského prostředí, kde není nouze o srandu!

Vyhrazujeme si právo kohokoliv poslat pryč. Cvičíme, abychom se uměli bránit, ne napadat.

Odmítáme osoby z extrémně pravicových/levicových skupin, nepřijímáme trestané za násilné činy a nepřijímáme ani nikoho, kdo má násilnické sklony nebo je členem ultras!

Kurz pro začátečníky trvá 5 měsíců, kde si studenti sebeobrany osvojí základní reakce a chování v nejběžnějších situacích, které mohou nastat v různém prostředí. Cílem kurzu pro začátečníky je naučit studenty základním bojovým a pohybovým návykům, naučit se vyhýbat konfliktům v rámci prevence a bezpečného chování, a naučit se základní techniky a obrany proti útokům a hrozbám agresora. Konkrétně obrany proti facce, pěsti, škrcení, základy sebeobrany na zemi atp.

Třída pokročilých volně navazuje na kurz pro začatečníky. Ve třídách pokročilých se již probírají obrany a techniky více do detailu, řeší se obrany proti zbraním jako je nůž, tyč, pistol nebo i kámen a půllitr. Dále se vyučují obrany proti více útočníkům, v uzavřených prostorách a nebo pokročilý boj na zemi.

Sebeobrana pro ženy – pro detaily klikněte zde


Tréninky pro děti a dospívající

Sebeobrana krav maga pro děti pomáhá dětem zvládat konfliktní situace mezi svými vrstevníky, ale i s dospělým agresorem. Děti jsou v kurzu vedené zábavnou a hravou formou, tedy mají spoustu prostoru na to se pořádně „vyřádit“. Na druhou stranu se děti učí zvládat stres a emoce, zlepšují si koncentraci a taktéž komunikaci s druhými. Nejdůležitější u dětí je však prevence a znalost všeobecné bezpečnosti, tedy předcházení konfliktům a řešení situací, které dětem mohou nastat.

Trénink se skládá z rozcvičky a pohybových dovedností, technické části, kde se děti učí konkrétní situace a problémy řešit, teoretické části, tedy znalosti, které by děti měly mít pokud se například ztratí svým rodičům, na táboře, co dělat, pokud zůstanou samy doma a začne hořet atp., a v závěru s dětmi hrajeme různé hry.