S.D.S. CONCEPT

Koncept S.D.S. (Self-Defence Stick), občas označovaný taktéž jako koncept S.D.O. (Self-Defence Objects), je moderní sebeobranný systém, který využívá předměty denní potřeby pro sebeobranu. Pomáhá nejen profesionálům, ale převážně i civilistům, aby se zvládli účinně a efektivně bránit vůči silnějším útočníkům.

Celý koncept je speciálně navržen pro sebeobranu v reálném životě. Poskytuje co nejúčinnější metody, jak se vyhnout napadení, případně jak zneškodnit ozbrojené i neozbrojené útočníky a to, pokud možno, nejbezpečnějším možným způsobem.

Systém se soustředí na využití různých předmětů, které každodenně používáme. Můžeme sem zařadit lahve, telefon, skleničky, pásek, klíče, příbory, židle, propisky, tužky, knihu, zkrátka témeř všechno možné, na co si jen dokážete vzpomenout. Taktéž sem patří pepřové spreje, paralyzéry atp. V moderním využití tohoto systému se používá sebeobranný prostředek zvaný kubotan. Kubotan je krátká dřevěná, hliníková, plastová nebo duralová tyčka, která v sevřené pěsti značně zvyšuje sílu úderu a prakticky každý její zásah je bolestivý. Zároveň se využívá k tlakům na citlivá místa na těle.

Správné používání nástrojů a objektů je zásadní pro účinnou ochranu. A pouze ti, kteří vědí jak danou věc využít, se mohou účinně bez zranění chránit.