ROBERT EXL – JEDEN Z HLAVNÍCH INSTRUKTORŮ SAMI COMBAT SYSTEMS (23)

Další důležitou osobou spojenou se SAMI Combat Systems je Robert Exl. Jeho láska k bojovým uměním se vyvinula v dětství, kdy společně s bratrem sledovali akční filmy. Ve filmech vystupovalo mnoho akčních hrdinů a bojových umělců, které se pokoušeli napodobovat a zkoušeli jejich pohyby a způsoby boje.

Jeho první opravdová zkušenost s bojovým uměním byla, když vstoupil do klubu jiu-jitsu. Jeho vášeň byla tak silná, že později začal trénovat další styly bojových umění. Můžeme sem zařadit Escrimu (Kali), čínské Wing Tsun, kick box a thai box a také brazilské jiu-jitsu. Byl natolik šikovný, že po několika letech tréninku začal pomáhat jeho bývalému trenérovi a začal vyučovat Eskrimu a Wing Tsun.

Takto vyučoval až do doby, než ho cesta před 10 lety zavedla do ústředí SAMI Combat Systems. Právě v SAMI se Robertovi zalíbily techniky, všestrannost a obzvlášť metodika tréninku různých konceptů. Zakladatel SAMI Combat Systems Peter Weckauf získal skvělého studenta a časem dobrého přítele a bratra.

Od té doby začal Robert navštěvovat všechny lekce Panantukan, Jeet Kune Do, boje s nožem a tyčí, účastnil se všech možných seminářů, zkoušek a hlavně vzdělávání instruktorů. Brzy sám začal vyučovat pravidelné kurzy, semináře a workshopy pod federací SAMI Combat Systems a dokonce pomohl rozšířit SAMI CS nejen v Rakousku, ale také v USA, Německu, Španělsku, České Republice, Polsku a Itálii.

Toto rozhodnutí, kdy udělal ze své největší vášně a koníčku udělat svou práci, bylo pro něj jedno z nejlepších rozhodnutí. Rád se zdokonaluje v technikách, a proto je ve všem tolik precizní a přesný. Nejvíce ho činí šťastným, když vidí, jak jeho výuka má pozitivní dopad na zdraví a sebevědomí lidí.

Jak sám říká: „Je to moje vášeň, můj způsob života…“