Tréninky pro děti a dospívající

Sebeobrana krav maga pro děti pomáhá dětem zvládat konfliktní situace mezi svými vrstevníky, ale i s dospělým agresorem. Děti jsou v kurzu vedené zábavnou a hravou formou, tedy mají spoustu prostoru na to se pořádně „vyřádit“. Na druhou stranu se děti učí zvládat stres a emoce, zlepšují si koncentraci a taktéž komunikaci s druhými. Nejdůležitější u dětí je však prevence a znalost všeobecné bezpečnosti, tedy předcházení konfliktům a řešení situací, které dětem mohou nastat.

Děti vyučujeme ve dvou třídách, které jsou rozdělené dle věku, tedy 5-9 let a 10-15 let. Je to nutné vzhledem k tomu, že v různém věku hrozí dětem různá nebezpečí a děti jsou různě fyzicky zdatné. Navíc mladší děti učíme s jiným přístupem, než děti starší. U mladších dětí je důležité volit vhodná slova, cvičí převážně s námi jakožto instruktory, protože by se mohly mezi sebou navzájem nechtěně zranit a velice důrazně probíráme teorii, která je obzvláště u mladších dětí velice důležitá. Především znalost telefonních čísel a samostatnost považujeme za stěžejní. U starších dětí už dbáme více na komunikaci s agresorem a případně fyzické řešení útoku.

Trénink začíná rozcvičkou, kde se děti zahřejí a připraví na následnou zátěž. Zapojujeme různé pohybové dovednosti a koordinaci, dále se trénink skládá z technické části, kde se děti učí konkrétní situace a problémy řešit, teoretické části, tedy znalosti, které by děti měly mít pokud se například ztratí svým rodičům, na táboře, co dělat, pokud zůstanou samy doma a začne hořet, telefonní čísla atp., a v závěru s dětmi hrajeme různé hry.