O výuce pro dospělé

Spousta lidí se domnívá, že pokud nemají perfektní kondičku, nejsou atleti a nemají zkušenosti s bojovými sporty a uměním, že to není nic pro ně. Naopak. Tréninky sebeobrany jsou přizpůsobeny pro všechny. To znamená, že učit se bránit mohou všechny osoby bez rozdílu věku, váhy a výšky, a bez předchozích zkušeností s bojovými sporty a uměním. Bereme ohled na citlivé osoby a osoby, které se staly obětí agresora. Přidejte se k nám do přátelského prostředí, kde není nouze o srandu!

Vyhrazujeme si právo kohokoliv poslat pryč. Cvičíme, abychom se uměli bránit, ne napadat.

 

Odmítáme osoby z extrémně pravicových/levicových skupin, nepřijímáme trestané za násilné činy a nepřijímáme ani nikoho, kdo má násilnické sklony nebo je členem ultras!


Kurz pro začátečníky trvá 5 měsíců, kde si studenti sebeobrany osvojí základní reakce a chování v nejběžnějších situacích, které mohou nastat v různém prostředí. Cílem kurzu pro začátečníky je naučit studenty základním bojovým a pohybovým návykům, naučit se vyhýbat konfliktům v rámci prevence a bezpečného chování, a naučit se základní techniky a obrany proti útokům a hrozbám agresora.

Konkrétně se studenti v prvním měsíci kurzu naučí základní postoje, správný pohyb, údery a kopy. Jakmile se zvládnou potřebné základy, na kterých stojí veškeré techniky, tak se pokračuje dále k základním obranám proti kruhovým útokům (facky atp.) a obranám proti přímým úderům a kopům. Plynule se přechází na další techniky, kam můžeme zařadit obrany proti škrcení, proti kravatám, proti chytání kolem těla, použití tzv. měkkých technik (neagresivní obrany vůči různému držení za oblečení či ruce) a zároveň se stále opakují různé kombinace úderů a kopů. Ke konci kurzu se proberou základní obrany na zemi a nejzákladnější obrany proti hrozbě a útoku nožem.

Třída pokročilých volně navazuje na kurz pro začatečníky. Ve třídách pokročilých se již probírají obrany a techniky více do detailu, řeší se obrany proti zbraním jako je nůž, tyč, pistol nebo i kámen a půllitr. Dále se vyučují obrany proti více útočníkům, v uzavřených prostorách a nebo pokročilý boj na zemi.